Rezurekcje z Materia Collective

20 urodziny Symphony of the Night! Dla jednych najlepsza Castlevania w ogóle, dla drugich ukochana ścieżka dźwiękowa. Tych kilka mocniejszych utworów wystarczyło by wcielić album do kanonu gatunku, a wtedy raczkującej scenie coverów z gier (1997) przysporzyć rzeszę nastoletnich gothic/power metalowych gitarzystów.

Tim Stoney i Wayne Strange, obok Sebastiana Woffa (głównodowodzący Materia Collective) najważniejsze postacie stojące za powstaniem Resurrection of the Night, w ogóle nie odnoszą się do tej tradycji. Najpewniej czują się w symfonii, na którą z niemałym sukcesem wielokrotnie przekładali oprawę The Legend of Zelda (Zelda Reorchestrated). W taki też sposób potraktowali do dziś najbardziej rozpoznawalną twórczość Michiru Yamane.

13 utworów, trzy kwadransy muzyki z niewiele ponad godzinnego oryginału — tyle o Rezurekcji Nocy w liczbach. Składankę znajdziecie na Bandcampie w cenie 13 $.

Ale to nie koniec atrakcji. Kolektyw przygotowuje już część drugą, w której biblioteki sampli zastąpią częściowo orkiestra i chórzyści. Sytuacja wymaga jednak waszej gotówki i dobrej woli — muzycy też muszą jeść. Sukces Resurrection of the Night: Alucard’s Elegy kosztuje minimum 30 000 $, wtedy Materia Collective ruszy z produkcją (10 aranżacji). Więcej pieniędzy to więcej muzyki, a w ostateczność sesja nagraniowa w pełnym symfonicznym składzie (100 000 $).

Wersja cyfrowa kosztuje 15 $, od 50 $ zaczynają się kompakty, od 150 $ winyle; poza tym w zestawie koszulki, nalepki, przypinki i takie tam. Więcej szczegółów na Kickstarterze, o tutaj.

Akcja potrwa do 27 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>