Gracze Słuchacze

O nas

Dziedzina muzyki z gier cierpi na brak zajmujących się nią mediów; Graczami Słuchaczami dokładamy cegiełkę do jej popularyzacji. Specjalizujemy się w wiadomościach, recenzjach i wywiadach, wszystko staramy się podawać w lekkim sosie. We dwóch przez dwa lata aktywnie współtworzyliśmy portal GameMusic.pl zajmujący się promocją muzyki z gier w kraju i za granicą. Przez ten udało nam się przeprowadzić wywiady z wieloma ważnymi kompozytorami (również Polskimi) i zrecenzować dziesiątki najnowszych albumów. Jeszcze więcej zrobimy jako Gracze Słuchacze.

Załoga

Redaktor Naczelny Arek Haratym– aharatym@graczesluchacze.pl

 Krzysiek Pyter– kpyter@graczesluchacze.pl

Wsparcie:

Marcin Moń (tłumaczenia, recenzje)

Dominika Wilk (tłumaczenia)

Pavel (okazjonalne newsy)

Skala ocen

Nie jesteśmy już młodzi, dlatego z nostalgią wspominamy szkolną sześciostopniową skalę ocen. Gracze słuchacze postanowili właśnie w taki sposób oceniać albumy, czytelnicy powinni jednak wiedzieć, że ocena ma charakter pomocniczy do werdyktu znajdującego się w treści recenzji.

Skrajna ocena 1 zarezerwowana jest dla wyjątkowych, ulepionych pod pachą wyrobów dźwiękopodobnych, a przede wszystkim nieuczciwych praktyk takich jak kopiowanie czy bezczelny plagiat.

2 przeznaczona będzie dla albumów kiepskich, niegodnych polecenia lub takich, z którymi słuchacz zapoznaje się na własne ryzyko.

3,4,5 – tymi cyframi oceniać będziemy albumy lepsze i gorsze, ale już warte zbadania lub przesłuchania.

6 – dzieła tej rangi to paleniska talentu rozżażające do czerwoności bębenki uszne. Piękne jak batalion pawi suszujący po tęczy, energetyczne jak kolizja lotniskowca z tyranozaurem w Wielkim Zderzaczu Hadronów i żywotne jak dziecko tytana z płytą tektoniczną. Innymi słowy album wyjątkowy, najczęściej płyta roku.

Zasady

Teksty są własnością ich autorów. W przypadku cytowania, a przede wszystkim wykorzystywania treści pochodzących z naszej strony jako źródeł informacji, uprzejmie prosimy o podanie źródła lub kontakt.

Nierzetelne zachowania takie jak kopiowanie bez naszej zgody będą przez nas piętnowane. Na blogu obowiązują zasady Dobrego Wychowania. Można się nie zgadzać, krytykować, wysłośliwiać, ironizować, a nawet trollować, byle kulturalnie. To nie onet, przejawów internetowego szambiarstwa tolerować nie będziemy.