Northerner — pierwsze szkice

Historia z zeszłego roku, luty 2017. Kickstarterowa składka The Northerner: Soule Symphony No. 1 niedługo będzie obchodzić czwarte urodziny, a płyty jak nie było, tak nie ma. Gorzej, sam Soule coraz rzadziej aktualizuje profil i komentuje postępy prac, co oczywiście jest podatnym gruntem do spekulacji, narzekania i wymiany złośliwości. Wtedy dochodzi do kuriozalnej sytuacji. Jeden z wielu zawiedzionych fanów wrzuca zmyślony komentarz Soule’a, w którym kompozytor wyjaśnia całą sytuację i przeprasza za niedotrzymane terminy. Zbiegiem okoliczności fanowska twórczość staje się oficjalnym stanowiskiem. Wpis wciąż można znaleźć na profilu składki — pomyłkę wykryto zbyt późno by dało się go usunąć (ograniczenia platformy). Całą historię w szczegółach spisał i opublikował jeden z redaktorów Kotaku, o tutaj.

Przechodząc do sedna — Jeremy Soule szybko interweniował, udostępniając wszystkim inwestorom blisko godzinę symfonicznych szkiców, Northerner Diaries.

Jak to brzmi? Jak Skyrim, z naciskiem na ambientowe Skyrim Atmospheres. Nie powiemy „warto było czekać”, bo po prawdzie dawno już nie czekaliśmy; jesteśmy natomiast zadowoleni, w którą stronę to idzie i mamy nadzieję, że dojdzie szybciej niż za kolejne 4 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>