Muzyka z pikselowej adaptacji Mumii na iTunes i Spotify

Wayforward, studio od ponad ćwierć wieku produkujące niemal wyłącznie retro platformówki (choć jak się nad tym zastanowić na początku swojej działalności robili po prostu platformówki), jakiś czas temu podjęło współpracę z Universal Pictures w sprawie adaptacji nowej Mumii. Jak to wyszło dowiemy się niebawem — premiera gry już 24 października — chiptunową ścieżkę dźwiękową możemy natomiast nabyć od zaraz.

Jeśli czytacie Graczy Słuchaczy regularnie to łatwo skojarzycie Wayforward z Jakiem Kaufmanem, naczelnym kompozytorem studia, odpowiedzialnym za lwią część jego premier. Nie usłyszymy go w The Mummy Demastered, tutaj rozpisał się Gavin „Monomer” Allen, nie tak rozpoznawalnym kompozytor, kojarzony głównie jako aranżer (FZ: Side F, Preschtale Variations). Mumia to jego pierwsza solowa ścieżka dźwiękowa od lat, ostatnią tak rozległą produkcję, Quite Operational spod szyldu Ubiktune, wydał w 2013.

The Mummy Demastered OST, zgrabne połączenie retrosynthu z chiptunem, przesłuchacie za darmo na Spotify. iTunes oferuje zestaw 16 utworów w standardowej cenie 10 $.

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie będzie wyświetlany Pola wymagane oznaczone są *

Możesz korzystać z następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>