Muzyka Ash of Gods na Bandcampie

Sukces Kickstartera, ale średnie wyniki na Metacriticu — tak wyglądają pierwsze dwa tygodnie Ash of Gods od Aurum Dust. Z pobieżnej lektury komentarzy nie wyłania się jednak obraz przeciętnej gry (sporo pochwał trafia na konto scenariusza i kreacji świata). Krytyka skupia się głównie na wytykaniu podobieństw do Banner Sagi, dla wielu przekraczających niepisaną granicę między inspiracją a plagiatem. W takim zestawieniu najnowsza ścieżka dźwiękowa Music Imaginary i Przyjaciół zyskuje na oryginalności, operując pokrewnymi, ale wyraźnie różnymi środkami i emocjami od tych wykorzystanych przez Austina Wintory’ego.

Ale i bez tych porównań Ash of Gods to sprawne dark fantasy, trochę tribal, trochę ambient na instrumentach dawnych. Świetny motyw tytułowy obiecuje więcej wyrazistych wokaliz i melodii, to jednak bardziej mocne akcenty na przestrzeni ponad godzinnego albumu. Podobne odczucia miałem z poprzednią dużą premierą Music Imaginary, Shadow Warrior 2. Niemniej warto spróbować.

Album do wzięcia z Bandcampa za 6,5 €.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>