Nie tak znowu mocne bandcampowe premiery — WASD, Blake Robinson, Aubrey Hodges

Wszystko już trochę leżakowane, ale muzyka często jak wino — zyskuje z wiekiem.

Fanowskiej składanki z remiksami to domena konsolowych ścieżek dźwiękowych; PC-owe produkcje, szczególnie te starsze, rzadko spotyka podobny zaszczyt. Austin „Katamari” Green ze swoim najnowszym projektem WASD idzie na przekór trendom, podejmując metalem wybrane utwory m.in. z Baldur’s Gate, X-COM: UFO Defense czy Unreal Tournament.

Na debiutanckiej płycie Shift gościnnie wystąpili również Ryan „MunzadetH” Munz (członek Kirby’s Dream Band, ostatnio autor darmowego A Tribute to Shatterhand) oraz Erik „Viking Guitar” Peabody (wspominaliśmy o nim przy okazji Danse Macabre, ale to wierzchołek jego prac). Całość do kupienia na Bandcampie za 7$.

Blake Robinson, znany lepiej jako Syntetyczna Orkiestra, powraca po dłuższej przerwie z nowym albumem (pierwszy w tym roku). Słodki i króciutki soundtrack do Crafty Candy, wariacji na temat mechaniki łączenia w trójki, to wydatek raptem .

Przy okazji warto wspomnieć, że Robinson niedawno obiecał rychły powrót do remiksowania, a na celowniku ma muzykę z Undertale. Póki co nic potwierdzonego, ale trzymamy rękę na pulsie.

Dorobek Aubrey’a Hodgesa, który kompozytor od kilku lat regularnie publikuje na Bandcampie, to kawał zapomnianej historii gier i muzyki. Szczególne miejsce w jego dyskografii zajmują alternatywne ścieżki dźwiękowe do klasycznych produkcji id software — Dooma i Quake’a — przygotowane z myślą o ich konsolowych portach. Niedawno kolekcję uzupełnił Doom PlayStation: Official Soundtrack – 20th Anniversary Extended Edition, ponad pięciogodzinny zestaw marsjańskich ambientów. Do wzięcia za minimum 17$.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>