Mocne bandcampowe premiery — Dvořák, Disasterpeace i Kobayashi

Telegraficzny skrót najfajniejszych wydawnictw ostatnich 3 tygodniu z ambicjami na topowe pozycje w końcoworocznych zestawieniach. Jest tak dobrze.

Koniec postu, 24 marca zadebiutowała nowa gra czeskiego Amanita Design, a równolegle z nią ścieżka dźwiękowa Tomáša „Floex” Dvořáka, pierwsza od Machinarium z 2009. Po drodze co prawda pojawiła się jeszcze bardzo fajna solowa Zorya, ale 5 lat bez nowości to nadal sporo.

Półtoragodzinny, chilloutowy Samorost 3 Soundtrack, dotąd najobszerniejsza praca w karierze Floexa, do wzięcia od 6 euro wzwyż. A na deser dodatkowo darmowy Samorost 3 Pre​-​Remixes EP.

Debiutujący na Kicksterze zaledwie kilka tygodni po starcie Graczy Słuchaczy Hyper Light Drifter w końcu doczekał premiery (jaraliśmy się nim zanim to było modne). Najnowsza ścieżka Richa „Disasterpeace” Vreelanda, odpowiedzialnego także za muzykę do FEZ-a czy filmowego horroru It Follows, to efekt ponad trzyletnich zmagań i, wg słów kompozytora, jeden z najtrudniejszych projektów, z jakim miał do tej pory do czynienia.

28 utworów, 139 minut, 5 dolarów. Wedle kickstarterowych obietnic w niedalekiej przyszłości powinien pojawić się także album z aranżacjami, jak dotąd jednak brak nowych informacji.

Na koniec coś skromniejszego — solowa płyta Saori Kobayashi, najnowszy projekt studia Brave Wave Productions. To pierwszy tego typu album kojarzonej dzięki serii Panzer Dragoon kompozytorki. W produkcji płyty uczestniczyli również Eri Ito (wokalistka m.in. na ścieżce Panzer Dragoon Orta), Yumiko Takahashi (współtworzy z Saori zespół AKANE), Takahiro Izutani (współtwórca Bayonetta 2 OST czy Ace Combat Assault Horizon OST) oraz Michiru Yamane (Castlevania: Symphony of the Night).

Terra Magica to wydatek przynajmniej 13$. 16$ plus przesyłka gwarantuje z kolei kolekcjonerski kompakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>