Kompletny Streets of Rage OST w ofercie Wayo Records

Jak się okazuje winylowy zestaw Streets of Rage przygotowany w 2015 przez Data Disc (już wyprzedany) nie postawił kropki nad i. Francuskie Wayo sięga głębiej, dokładając do swojego wydania trzy wcześniej niepublikowane utwory.

Streets of Rage: Perfect Soundtrack na płycie kosztuje 15 € plus przesyłka. W zestawie CD z nadrukiem i nowy, odautorski komentarz kompozytora. Remasteringiem zajął się Shinji Hosoe (Ridge Racer). Wszelkie dodatkowe informacje na stronie Wayo Records.

Streets of Rage, kultowy beat’em up z 1991 roku (Sega Genesis), to wciąż najpopularniejsza ścieżka Yuzo Koshiro. Podczas produkcji kompozytor inspirował się ówczesną muzyką klubową, co już samo w sobie było unikalnym podejściem. Z tego też powodu ścieżka wzbudza sporo emocji także wśród badaczy i historyków muzyki z gier (nie szukając daleko — Diggin’ in the Carts). Z innych znanych tytułów Koshiro warto wspomnieć choćby o Actraiser, Shenmue czy Etrian Odyssey. Absurdalnie szczegółową listę jego prac znajdziecie już na VGMdb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>