Folkowy album The Travelers na Bandcampie

Otóż projekt grupy The Travelers nazywa się The Travelers. The Travelers (zespół) aranżują muzykę z gier na folkową modłę czerpiąc, zgodnie z ich zapewnieniami, z celtyckich, nordyckich i słowiańskich tradycji. Bandcampowy album, który miał premierę 27 stycznia, to ucieleśnienie tych idei.

Twórcy pokusili się o aranżację utworów z takich gier jak Chrono Trigger, Final Fantasy X, Final Fantasy Tactics, Xenogears, Legend of Mana za pomocą instrumentów wiązanych z muzyką tradycyjną (buzuki, mandolina, bodhrán, okaryna) i wokalizacji. Nie kryją przy tym inspiracji twórczością Mitsudy. Album do kupienia za 7 $.

„Podróżnicy” to supergrupa wywodząca się z kolektywu Materia, który zrzesza muzyków i kompozytorów (najczęściej tych mniej znanych) zainteresowanych szeroko pojętą aranżacją muzyki z gier. Więcej o Materia Collective, a także lista ich albumów tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>