Gamers Listeners

O nas

Jesteśmy opiniotwórczym blogiem o muzyce z gier. Dziedzina ta cierpi na brak zajmujących się nią mediów i zamierzamy przyłożyć własną cegiełkę do jej popularyzacji, szczególnie w naszym kraju. Na naszej stronie można będzie przeczytać wiadomości, recenzje i wywiady, w przyszłości również zobaczyć różne treści video, wszystko to w przystępnej, lekkiej formie. Dwóch z nas (Krzysztof i Arek) przez dwa lata aktywnie współtworzyło portal GameMusic.pl zajmujący się promocją muzyki z gier w kraju i za granicą. Przez ten udało nam się przeprowadzić wywiady z wieloma ważnymi kompozytorami (również Polskimi) i zrecenzować dziesiątki najnowszych albumów. Jeszcze więcej zrobimy jako Gracze Słuchacze.

Skala

Nie jesteśmy już młodzi, dlatego z nostalgią wspominamy szkolną sześciostopniową skalę ocen. Gracze słuchacze postanowili właśnie w taki sposób oceniać albumy, czytelnicy powinni jednak wiedzieć, że ocena ma charakter pomocniczy do werdyktu znajdującego się w treści recenzji.

 

Skrajna ocena 1 zarezerwowana jest dla wyjątkowych, ulepionych pod pachą wyrobów dźwiękopodobnych, a przede wszystkim nieuczciwych praktyk takich jak kopiowanie czy bezczelny plagiat.

2 przeznaczona będzie dla albumów kiepskich, niegodnych polecenia lub takich, z którymi słuchacz zapoznaje się na własne ryzyko.

3,4,5 – tymi cyframi oceniać będziemy albumy lepsze i gorsze, ale już warte zbadania lub przesłuchania.

6 – dzieła tej rangi to paleniska talentu rozżażające do czerwoności bębenki uszne. Piękne jak batalion pawi suszujący po tęczy, energetyczne jak kolizja lotniskowca z tyranozaurem w Wielkim Zderzaczu Hadronów i żywotne jak dziecko tytana z płytą tektoniczną. Innymi słowy album wyjątkowy, najczęściej płyta roku.

 

Zasady

Teksty są własnością ich autorów. W przypadku cytowania, a przede wszystkim wykorzystywania treści pochodzących z naszej strony jako źródeł informacji, uprzejmie prosimy o podanie źródła lub kontakt. Nierzetelne zachowania takie jak kopiowanie bez naszej zgody będą przez nas piętnowane.

Na blogu obowiązują zasady Dobrego Wychowania. Można się nie zgadzać, krytykować, wysłośliwiać czy ironizować, aby kulturalnie. To nie onet, przejawów internetowego chamstwa tolerować nie będziemy.