Dużo nowych wieści od Brave Wave Productions

Dwie zapowiedzi na przyszły rok, jedna premiera w grudniu — sporo jak na dotychczasową posuchę (ostatni raz o zespole kreatywnym Mohammeda Tahera wspominaliśmy w lutym przy okazji solowej płyty Takahiro Izutaniego, Lingua Franca).

Na początek winyle, przez chwilę wyróżnik studia, teraz standard wśród niszowych wydawnictw (co chwila pojawia się coś nowego, już nie ogarniamy). Brave Wave uszlachetniło fizycznym nośnikiem muzykę z Sonic Adventures, pierwszej i drugiej odsłony, autorstwa m.in. Juna Senoue, Kenichiego Tokoi, Fumie Kumatani i Masaru Setsumaru. Obie płyty na rynek europejski przygotowuje firma Bigwax. W przedsprzedaży wychodzi 40 € plus przesyłka za sztukę. Były też zestawy podwójne, ale już wyszły. Oficjalna premiera 1 stycznia 2018.

news_PDragoon20th

Niemal miesiąc później, 29 stycznia, pojawi się z kolei odświeżona ścieżka dźwiękowa Panzer Dragoon, prezent na 20 urodziny serii. Resurrection: Panzer Dragoon Saga 20th Anniversary Arrangement w wykonaniu Saori Kobayashi (odpowiedzialna także za pierwszą ścieżkę), Triforce Quartet i Maho Azumy, będzie dostępny cyfrowa, na kompaktach i winylach. Projekt oficjalnie wspiera SEGA.

Natomiast jeszcze w tym roku posłuchamy pierwszej solowej płyty Manami Matsumae. THREE MOVEMENTS to przekrój muzycznych fascynacji kompozytorki, gatunków i stylów, z którymi miała styczność zawodową w przeciągu swojej wieloletniej kariery. Od chiptunu przez trance, solowe popisy fortepianowe, na symfonicznych suitach kończąc. Data premiery, 17 grudnia, jest nieprzypadkowa — dokładnie wtedy na japońskim rynku, 30 lat temu, debiutował pierwszy Mega Man, na potrzeby którego Matsumae, świeżo upieczona absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Osace, przygotowała muzykę.

Blogonotka przygotowana przez Brave Wave zdradza kilka dodatkowych szczegółów z produkcji płyty (zachęcamy sprawdzić, o tutaj), nas interesują przede wszystkim kolejne zapowiedzi. World 1-3, kontynuacja super składanki grupy, jest już w drodze i pojawi się być może w 2019. Samą Matsumae usłyszymy jeszcze na nowej płycie Dmitry’ego „C-jeff” Zhemkova, Magenta (premiera w przyszłym roku, ale o tym będzie już oddzielny wpis).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>