Drugi rozdział Project Destati już po premierze

Blisko cztery lata od pojawienia się części pierwszej, z dwumiesięczną obsuwą na ostatniej prostej (po wielu perturbacjach album miał ostatecznie zadebiutować na początku lutego 2018), Project Destati: Darkness w końcu trafił do sprzedaży. Tydzień po premierze półprofesjonalna, symfoniczna składanka Kingdom Hearts zajęła drugie miejsce w zestawieniu Billboard (muzyka klasyczna), dziesiąte na iTunes, okupuje też czołówkę najlepiej sprzedających się albumów na Bandcampie. Słowem – sukces.

Jeszcze nie przebrnęliśmy przez całość, ale inwestycja czasu i pieniędzy jest wyraźnie słyszalna. Żywe smyczki i pojedyncze solowe instrumenty sprawnie połączono z cyfrowym podkładem. Kombinacja tylko czasem kuleje z braku głębi pełnego symfonicznego składu, aranżacje pomyślano jednak w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystywały ten układ.

Do niedawna Kingdom Hearts cierpiało na brak oficjalnych, symfonicznych składanek; dopiero zeszłoroczna trasa koncertowa przyniosła aż dwie kolekcje najpopularniejszych motywów (KINGDOM HEARTS Concert -First Breath- Album, KINGDOM HEARTS Orchestra -World Tour- Album). Project Destati, mimo skromniejszych środków, podchodzi do tematu z większym rozmachem i ambicjami. Rekomendujemy.

Darkness kosztuje na Bandcampie 15 $ w wersji cyfrowej; kolekcjonerski kompakt to 30 $ plus przesyłka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>