Chuchel z muzyką czeskiego DVA już do kupienia

Trochę na przekór oczekiwaniom kolejną produkcją Amanita Design po sukcesie Machinarium (2009) nie był sequel, a zupełnie nowa przygodówka, Botanicula. Tutaj po raz pierwszy pojawia się formacja DVA; dotychczas muzykę dla gier Amanity pisał Tomáš Dvořák. DVA grają alt rocka, a przynajmniej tak to przedstawia angielska Wikipedia. Wolę jednak ich własną kategoryzację — folklor nieistniejących narodów i pop nieistniejących radioodbiorników. Lepiej oddaje stan faktyczny (a jak poetycko!).

Chwilę temu debiutujący Chuchel, długo wyczekiwana produkcja Amanita Design, to audiowizualny spadkobierca Botaniculi, jeszcze prostszy w formie i wymowie, ale też równie uroczy. W obu przypadkach pozytywnie zwariowana i dziwaczna oprawa audio i muzyka fantastycznie windują odbiór. Niekoniecznie do słuchania na co dzień, ale warte uwagi.

Cherries on Air (Chuchel OST) póki co dostępny jest jako dodatek do gry na Steamie czy GOG-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>