Assassin’s Creed: Unity z dwoma ścieżkami

A nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiły się jeszcze inne (patrz: historia wydawnicza Black Flag). 

Assassin’s Creed: Unity – Original Game Soundtrack Vol. 1, zaplanowany na 4 listopada, wyszedł spod pióra Chrisa Tiltona. W początkach kariery filmowej i growej bliski współpracownik Michaela Giacchino (The Incredibles, Secret Weapons Over Normandy Original Soundtrack Recording), obecnie kompozytor mocno związany z EA, na potrzeby którego tworzył m. in. do Black, Mercenaries 2 czy Sim City (większość ścieżek wydana pod szyldem E.A.R.S – Electronic Arts Recordings, Inc.). Jest to jego debiut w serii Assassin’s Creed.

Za wolumin drugi, również z premierą w listopadzie, odpowiada już Sarah Schachner, kompozytorka z Los Angeles, stała współpracowniczka Briana Tylera. Pod jego wodzą odpowiadała za dodatkową muzykę w topowych filmach (Irom Man 3, The Expendables 2) i grach (Far Cry 3, Call of Duty: Modern Warfare 3). Przy okazji robi też bardzo fajne aranżacje popularnej muzyki z gier — posłuchajcie tylko.

Oba albumy do nabycia za pośrednictwem iTunes bądź Qobuz odpowiednio w cenach 11 dolarów i 15 euro. Więcej o samych kompozytorach poczytacie na ich prywatnych stronach – tutaj Chris, a tutaj Sarah.

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie będzie wyświetlany Pola wymagane oznaczone są *

Możesz korzystać z następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>