20-lecie serii Tomb Raider uświetnione koncertem

Wiecznie młoda Lara Croft w tym roku obchodzi 20 urodziny. Trudno jej czegoś życzyć, wszystko ma – może za wyjątkiem sensownie wydanej kolekcji ścieżek dźwiękowych ze wszystkich części i koncertu poświęconego muzyce z serii. 

Póki co otrzyma prezent w postaci koncertu.  Zapowiedział to Nathan McCree (kompozytor pracujący przy pierwszych trzech grach) na tegorocznym PAX East. Sam skomponował też The Tomb Raider Suite, 70-minutowy arcyutwór na chór i orkiestrę, który zostanie wykonany przez Royal Philharmonic Orchestra. Wydarzenie odbędzie się w Londynie, w Apollo Theatre, 18 grudnia 2016 roku. Bilety są tu, ceny od 33,5 GBP do 106,75 GBP (od ok. 170 zł do 500 za pakiety VIP)

Suita z pierwszej trylogii TR otrzyma też drugie życie na osobnym albumie, który powstaje w Abbey Road. Będzie CD, będzie digital – na razie brak informacji co do daty czy ceny. Wygląda na to, że zabraknie odwołań do Legendy, Anniversary i Underworlda – szkoda, Troels Brun Folmann i Colin O’Malley też robili dobrą robotę. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>